EUKONKANNON MM-KISOJEN ILMOITTAUTUNEET 2024
Eukonkannon MM-kisat
1. Fredrik Arvebratt, Josefin Arvebratt, Tukholma, Ruotsi
2. Casper Wittebrood, Kato Kenis, Leuven and Antwerpen, Belgia
3. Elliot Earnshaw, Adelaide Taylor, New South Wales, Australia
4. Pari Suomesta ja Puolasta
5. Pari Ruotsista
6. Tommi Väisänen, Tiina Huotari, Kuhmo, Suomi
7. Fredrik Arvebratt, Josefin Arvebratt, Tällberg Ruotsi
8. Yuma Shimazu, Ayaka Shimazu, Dazaifu-city, Japani
9. Tuomas Buckman, Madeleine Willberg, Luleå, Ruotsi
10. Mikko Sysikaski, Vimlah Remandaban, Turku, Suomi ja Filippiinit
11. Pari Puolasta
12. Kalob Bowman, Jenna Bowman, Queen Creek, Yhdysvallat
13. Carl Zaff, Anastasiia Zaitseva, Luleå, Ruosi-Suomi, Ukraina
14. Max Greenwald, Natalie Münster, Berlin, Saksa
15. Pari Skotlannista ja Iso-Britanniasta
16. Pari Liettuasta
17. Tyler McAllister, Kindra McAllister, Queen Creek, Yhdysvallat
18. Pari Suomesta
19. Olli-Pekka Perttu, Sonya Zouiter, Ylistaro, Suomi
Eukonkannon MM-kisojen Sprintti
1. Ilpo Haalisto, Jenni Piippo, Laitila ja Halikko, Suomi
2. Andrew Lee, Devon Lee, Los Alamos, Yhdysvallat
3. Elliott Earnshaw, Adelaide Taylor, New South Wales, Australia
Eukonkannon MM-kisat Ikämiessarja
1. Andrew Lee, Devon Lee, Los Alamos, Yhdysvallat
2. Joni Juntunen, Jaana Haavikko, Iisalmi ja Rovaniemi, Suomi
3. Costas Papaikonomou, Patricia Marsman, Den Haag, Alankomaat
4. Andrew Staples, Seija Staples, Nassau, Yhdysvallat ja Suomi
5. Matti Goldberg, Sara, Needham Heights, Yhdysvallat
6. Ilpo Haalisto, Jenni Piippo, Laitila ja Halikko, Suomi
7. Miska Arminen, Mari Vehviläinen, Hyvinkää ja Tampere, Suomi
Eukonkannon MM-kisojen joukkuekisa
1. Maailman mestaruuden metsästäjät
Joni Juntunen, Antti Siltala, John Lund, Jaana Haavikko, Iisalmi, Kuopio, Tampere, Rovaniemi, Suomi ja Yhdysvallat
2. DNA -joukkue
3. Team Australia
Elliott Earnshaw, Angus Mcdonald,
Patrick Mahony, Adelaide Taylor, Australia
EUKONKANNON MM-KISOJEN TULOKSET 2023
Eukonkannon MM-kisat
1. Taisto Miettinen, Katja Kovanen Suomi, Finland 1:06.47
2. Vytautas Kirkliauskas, Neringa Kirkliauskiene Liettua, Lithuania 1:06.82
3. Seppo Somerharju, Sonja Ahonen Suomi, Finland 1:11.49
4. Tilmann Schwab, Alexandra Sommerfeld Saksa, Germany 1:15.30
5. Elliot Storey, Giana Storey Yhdysvallat, USA 1:15.93
Eukonkannon MM-kisojen Spintti
1. Ilpo Haalisto, Jenni Piippo – Suomi, Finland 41,69 s
2. John Lund, Stefanie Weissen – Yhdysvallat, USA 44,89 s
3. Janno Sild, Anu Sild – Viro, Estonia 53,39 s
4. Teemu Manninen, Carol Levin 55,25 s
Eukonkannon MM-kisat Ikämiessarja
1. John Lund, Stefanie Weisseisen Suomi, Finland – Yhdysvallat, USA 1:14.17
2. Janno Sild, Anu Sild Viro, Estonia 1:40.53
3. Miika Rantanen, Tuija Lahtinen Suomi, Finland 1:56.54
Eukonkannon MM-kisojen joukkuekisa
1. Maailman mestaruuden metsästäjät
Joni Juntunen, Antti Siltala, John Lund, Jaana Haavikko 2:30.79
2. Sonkajärven kunta
Heikki Korolainen, Aleksi Kortelainen, Lassi Savolainen, Adele Botty Van Den Bruele 3:10.05
3. GT Runners
Ángel Muñiz Mariño,Jussi Ultima, Jussi Ultima, Mika Kutila, Essi Jakobbson 3:49.05
4. Kujo
Juha-Pekka Rusanen, Juha Eskelinen, Tomi Rönkkö, Emilia Savolainen 4:46.72
5. Nostetaan rimaa
Minna Väänänen, Raija Nissinen, Sanna Hujanen, Terhi Reiss 7:46.97